Buy 0MIN030.ZXPRO with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0MIN030.ZXPRO
Part No 0MIN030.ZXPRO
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC BLADE
Data sheet
Package / Case:Blade, Miniature
Mounting Type:Holder
Packaging:Bulk
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Automotive
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Response Time:Fast
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
Color:Green
Series:MINI®
Voltage Rating - DC:32V
Other Names:0MIN030ZXPRO MIN030.ZXPRO MIN030ZXPRO
Voltage Rating - AC:32V
Approvals:SAE
Operating Temperature:-
Current Rating:30A