Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0MIN030.ZXPRO with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0MIN030.ZXPRO with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0MIN030.ZXPRO
| Part No | 0MIN030.ZXPRO |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC BLADE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Blade, Miniature |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |
| Color: | Green |
| Series: | MINI® |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | 0MIN030ZXPRO MIN030.ZXPRO MIN030ZXPRO |
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Approvals: | SAE |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 30A |
Introduce
We can supply 0MIN030.ZXPRO , send us a request quote to request 0MIN030.ZXPRO pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0MIN030.ZXPRO.The price and lead time for 0MIN030.ZXPRO depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0MIN030.ZXPRO.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





