Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0999020.ZXN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0999020.ZXN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0999020.ZXN
| Part No | 0999020.ZXN |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTO 20A 58VDC BLADE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Blade, Max |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| DC Cold Resistance: | 0.0031 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 1kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm) |
| Color: | Yellow |
| Series: | MAXI® |
| Melting I²t: | 1100 |
| Voltage Rating - DC: | 58V |
| Other Names: | 0999020 0999020.ZXN-ND F10797 |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 20A |
Introduce
We can supply 0999020.ZXN , send us a request quote to request 0999020.ZXN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0999020.ZXN.The price and lead time for 0999020.ZXN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0999020.ZXN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 0999020.ZXN
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 09990000001 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 12-22AWG TOP | RFQ >> | |
![]() |
09990000003 | HARTING | HEX TORX KEY L SHAPE SW2, T8 | RFQ >> |
| 09990000004 | HARTING | REPLACEMENT TIP. REMOVAL TOOL | RFQ >> | |
![]() |
09990000007 | HARTING | CRIMP ADJUSTMENT GAUGE HAN D/E | RFQ >> |
![]() |
09990000009 | HARTING | TOOL DEPTH GAUGE 6 MM | RFQ >> |
| 09990000012 | HARTING | REMOVAL TOOL, HAN D | RFQ >> | |
| 09990000021 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 14-24AWG SIDE | RFQ >> | |
| 09990000022 | HARTING | LOCATOR-SET HAN E / HAN D | RFQ >> | |
![]() |
09990000038 | HARTING | ASSEMBLY TOOL FOR CIRC CONN | RFQ >> |
| 09990000052 | HARTING | REMOVAL TOOL, HAN D, MINI | RFQ >> | |
| 09990000059 | HARTING | INSERTION TOOL, HAN | RFQ >> | |
![]() |
09990000075 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 20-28AWG SIDE | RFQ >> |
![]() |
09990000076 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 20-26AWG SIDE | RFQ >> |
![]() |
09990000077 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 16-20AWG | RFQ >> |
| 09990000087 | HARTING | DIN41612 REMOVAL TOOL | RFQ >> | |
| 09990000088 | HARTING | DIN-TOOL MONTAGE CRIMP FC | RFQ >> | |
![]() |
09990000097 | HARTING | DSUB MOUNTING-COMB | RFQ >> |
![]() |
09990000099 | HARTING | DIN-TOOL POSITIONSHULSE BC | RFQ >> |
| 09990000100 | HARTING | DIN-TOOL MONTAGE CRIMP BC | RFQ >> | |
| 09990000101 | HARTING | DIN-TOOL DEMONTAGE CRIMP BC | RFQ >> | |
![]() |
09990000103 | HARTING | GDS A-F CODEPIN INSERTION TOOL | RFQ >> |
![]() |
09990000109 | HARTING | HAN R23 TOOL | RFQ >> |
| 09990000110 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 12-26AWG SIDE | RFQ >> | |
| 09990000111 | HARTING | TOOL LOCATOR HARTING F. HAN D CO | RFQ >> | |
![]() |
09990000112 | HARTING | TOOL LOCATOR HARTING F. HAN E CO | RFQ >> |
![]() |
09990000114 | HARTING | TOOL PRESS TERMINATOR | RFQ >> |
![]() |
09990000116 | HARTING | SEK CUTTER | RFQ >> |
![]() |
09990000118 | HARTING | HAND CRIMPING TOOL CUSTOMIZED | RFQ >> |
| 09990000119 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 22-26AWG TOP | RFQ >> | |
| 09990000120 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 16-20AWG TOP | RFQ >> | |
![]() |
09990000130 | HARTING | SEK-19 BASE PLATE 4R | RFQ >> |
![]() |
09990000131 | HARTING | SEK-18 BASE PLATE 2R | RFQ >> |
![]() |
09990000133 | HARTING | SEK-18 REMOVAL-TOOL | RFQ >> |
![]() |
09990000134 | HARTING | SEK-17 BASE PLATE | RFQ >> |
![]() |
09990000135 | HARTING | DSUB BASE PLATE FOR IDC | RFQ >> |
![]() |
09990000149 | HARTING | SEK HAND TOOLS | RFQ >> |
![]() |
09990000150 | HARTING | DIN-TOOL BASISPLATE FUR IDC | RFQ >> |
![]() |
09990000158 | HARTING | CONTACT REEL HOLDER | RFQ >> |
![]() |
09990000159 | HARTING | PCRIPPING TOOL 0.08 - 10 MM | RFQ >> |
| 09990000169 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 20-24AWG TOP | RFQ >> | |
| 09990000171 | HARTING | DSUB INSERTION-REMOVAL-TOOL | RFQ >> | |
![]() |
09990000172 | HARTING | TOOL REMOVING FOR CRIMP MOULDING | RFQ >> |
| 09990000174 | HARTING | DIN-TOOL REMOVAL FOR CONTACTS M | RFQ >> | |
| 09990000175 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 20-28AWG SIDE | RFQ >> | |
![]() |
09990000180 | HARTING | SEK SPARE PARTS CUTTING PLATE | RFQ >> |
![]() |
09990000181 | HARTING | DIN-TOOL EINPRESSPCEMPEL Q,2Q | RFQ >> |
![]() |
09990000185 | HARTING | DIN-TOOL AUFNAHMEBLOCK UNIVERSAL | RFQ >> |
| 09990000191 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER 16-26AWG SIDE | RFQ >> | |
![]() |
09990000191510 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER | RFQ >> |
| 09990000194 | HARTING | TOOL HAND CRIMPER COAX SIDE | RFQ >> |






