Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0913692 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0913692 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0913692
| Part No | 0913692 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | FUSE AUTOMOTIVE 5A 32VDC BLADE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Blade, ATO/ATC |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Response Time: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.787" L x 0.236" W x 0.689" H (20.00mm x 6.00mm x 17.50mm) |
| Color: | Tan |
| Series: | - |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | 0913692-ND 277-3964 913692 SI FORM C 5 A DIN 72581 SIFORMC5ADIN72581 |
| Approvals: | GOST |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 5A |
Introduce
We can supply 0913692 , send us a request quote to request 0913692 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0913692.The price and lead time for 0913692 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0913692.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









