Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0800569:PEN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0800569:PEN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0800569:PEN
| Part No | 0800569:PEN |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | TERM BLOCK MARKER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Legend: | PEN |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Slip-On 0.17" W x 0.26" L (4.2mm x 6.6mm) Yellow Ethylene Vinyl Acetate Copolymer (EVA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Cable Diameter: | 0.197" ~ 0.354" (5.00mm ~ 9.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Yellow |
| Series: | PMH |
| Type: | Wire Marker, Slip-On |
| Other Names: | PMH 3:SYMBOLE PEN |
| Material: | Ethylene Vinyl Acetate Copolymer (EVA) |
| Size: | 0.17" W x 0.26" L (4.2mm x 6.6mm) |
| Operating Temperature: | -45°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply 0800569:PEN , send us a request quote to request 0800569:PEN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0800569:PEN.The price and lead time for 0800569:PEN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0800569:PEN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







