Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06384 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 06384 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
06384
| Part No | 06384 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE DBL COATED BLACK 1/2"X 5YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Packaging: | Roll |
|---|---|
| Length: | 15' (4.6m) 5 yds |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Acrylic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Usage: | Automotive |
| Width: | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Thickness: | 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm) |
| Other Names: | 0 00 51131 06384 6 3M6410 6384 70-0160-4119-9 70-160-4119-9 7000050082 70016041199 7016041199 |
| Shelf Life: | - |
| Backing, Carrier: | Liner |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | - |
Introduce
We can supply 06384 , send us a request quote to request 06384 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 06384.The price and lead time for 06384 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 06384.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






