Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 04822001ZXPFSH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 04822001ZXPFSH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
04822001ZXPFSH
| Part No | 04822001ZXPFSH |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE HLDR BLADE 125V 20A PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Panel Mount |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | 481 Alarm Fuse |
| Voltage: | 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fuse Holder 20A 125V 1 Circuit Blade Panel Mount |
| Fuse Type: | Blade |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Fuse Size: | 0.665" L x 0.315" W x 0.772" H (16.9mm x 8mm x 19.6mm) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Series: | 482 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Orientation: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 20A |
| Contact Finish: | Tin |
Introduce
We can supply 04822001ZXPFSH , send us a request quote to request 04822001ZXPFSH pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 04822001ZXPFSH.The price and lead time for 04822001ZXPFSH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 04822001ZXPFSH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






