Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 04513.15MRSN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 04513.15MRSN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
04513.15MRSN
| Part No | 04513.15MRSN |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BOARD MNT 3.15A 125VAC 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0215 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm) |
| Color: | - |
| Series: | NANO²® 451 |
| Melting I²t: | 1.92 |
| Other Names: | 4513.15MRSN |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CSA, METI, UR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 3.15A |
Introduce
We can supply 04513.15MRSN , send us a request quote to request 04513.15MRSN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 04513.15MRSN.The price and lead time for 04513.15MRSN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 04513.15MRSN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





