Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0451110506 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0451110506 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0451110506
| Part No | 0451110506 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | MICROLOCK PLUS CABLE BLACK 5 CKT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Contact Finish Thickness: | - |
|---|---|
| Length: | 1.97' (600.00mm) |
| Pitch - Cable: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 5 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.97' (600.00mm) |
| Shielding: | Unshielded |
| Cable Termination: | Crimp |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black, Individual |
| Series: | Micro-Lock PLUS 45111 |
| Connector Type: | Socket to Socket |
| Pitch - Connector: | 0.049" (1.25mm) |
| Usage: | - |
| Other Names: | 045111-0506 45111-0506 451110506 WM17183 |
| Number of Positions: | 5 |
| Features: | Latch Lock |
| Contact Finish: | Tin |
| Number of Rows: | 1 |
Introduce
We can supply 0451110506 , send us a request quote to request 0451110506 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0451110506.The price and lead time for 0451110506 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0451110506.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





