Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0451010.NRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0451010.NRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0451010.NRL
| Part No | 0451010.NRL |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BRD MNT 10A 125VAC/VDC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0056 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 35A AC, 50A DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm) |
| Color: | - |
| Series: | NANO²® 451 |
| Melting I²t: | 26.46 |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Other Names: | 0451010.NRL-ND 0451010NRL F5619TR |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CSA, PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 10A |
Introduce
We can supply 0451010.NRL , send us a request quote to request 0451010.NRL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0451010.NRL.The price and lead time for 0451010.NRL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0451010.NRL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





