Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0451007.MRSN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0451007.MRSN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0451007.MRSN
| Part No | 0451007.MRSN |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BOARD MOUNT 7A 125VAC 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.009 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm) |
| Color: | - |
| Series: | 451 |
| Melting I²t: | 10.32 |
| Other Names: | 0451007MRSN 451007.MRSN 451007MRSN |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CSA, METI, UR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 7A |
Introduce
We can supply 0451007.MRSN , send us a request quote to request 0451007.MRSN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0451007.MRSN.The price and lead time for 0451007.MRSN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0451007.MRSN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





