Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 03420858HXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 03420858HXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
03420858HXP
| Part No | 03420858HXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Panel Mount |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | 3AG |
| Voltage: | 250V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fuse Holder 20A 250V 1 Circuit Cartridge Panel Mount |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Fuse Size: | 1/4" Dia x 1 1/4" L (6.4mm x 31.8mm) |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Series: | 342 |
| Other Names: | 03420858HXP-ND 342858P F5962 H342858P |
| Number of Circuits: | 1 |
| Orientation: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 20A |
| Contact Finish: | Nickel |
Introduce
We can supply 03420858HXP , send us a request quote to request 03420858HXP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 03420858HXP.The price and lead time for 03420858HXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 03420858HXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








