Buy 032503.2H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
032503.2H
Part No 032503.2H
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CERAMIC 3.2A 250VAC 3AB 3AG
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
DC Cold Resistance:0.0535 Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Response Time:Slow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100A
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Color:-
Series:325
Melting I²t:214
Other Names:32503.2 32503.2H H32503.2
Voltage Rating - AC:250V
Approvals:CSA, UL
Operating Temperature:-
Current Rating:3.2A