Buy 0325010.HXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0325010.HXP
Part No 0325010.HXP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
Data sheet
Package / Case:3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
DC Cold Resistance:0.0132 Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Response Time:Slow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:400A
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Color:-
Series:325
Melting I²t:137
Other Names:0325010.HXP-ND 0325010HXP 325010.P 325010P F4847
Voltage Rating - AC:250V
Approvals:CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:10A