Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0324012.MXSPP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0324012.MXSPP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0324012.MXSPP
| Part No | 0324012.MXSPP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE 250V 3AB FA SINGLE PGT 12A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.0076 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 750A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm) |
| Color: | - |
| Series: | 324 |
| Melting I²t: | 570 |
| Other Names: | 324012.MXSPP |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CE, CSA, PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 12A |
Introduce
We can supply 0324012.MXSPP , send us a request quote to request 0324012.MXSPP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0324012.MXSPP.The price and lead time for 0324012.MXSPP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0324012.MXSPP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






