Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0312020.MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0312020.MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0312020.MXP
| Part No | 0312020.MXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 20A 32VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance: | 0.0035 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 300A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Color: | - |
| Series: | 312 |
| Melting I²t: | 1029 |
| Other Names: | 0312020MXP 312020P F2765 |
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Approvals: | CSA, cULus |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 20A |
Introduce
We can supply 0312020.MXP , send us a request quote to request 0312020.MXP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312020.MXP.The price and lead time for 0312020.MXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0312020.MXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






