Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0312012.H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0312012.H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0312012.H
| Part No | 0312012.H |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance: | 0.0071 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Color: | - |
| Series: | 312 |
| Other Names: | 0312012.H-ND 0312012H 312012. 312012H F2244 H312012 |
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Approvals: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 12A |
Introduce
We can supply 0312012.H , send us a request quote to request 0312012.H pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0312012.H.The price and lead time for 0312012.H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0312012.H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






