Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0298300.V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0298300.V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0298300.V
| Part No | 0298300.V |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTO 300A 32VDC AUTO LINK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Auto Link |
|---|---|
| Mounting Type: | Bolt Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| DC Cold Resistance: | 0.000167 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 2kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.149" L x 0.750" W x 0.422" H (29.20mm x 19.05mm x 10.72mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | MEGA® |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | 0298300V 298300.V 298300V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 300A |
Introduce
We can supply 0298300.V , send us a request quote to request 0298300.V pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0298300.V.The price and lead time for 0298300.V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0298300.V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






