Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 023903.5MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 023903.5MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
023903.5MXP
| Part No | 023903.5MXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5mm x 20mm |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance: | 0.037 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 100A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Color: | - |
| Series: | 239 |
| Melting I²t: | 128.05 |
| Other Names: | 023903.5MXP-ND 23903.5MXP F6058 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CE, PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 3.5A |
Introduce
We can supply 023903.5MXP , send us a request quote to request 023903.5MXP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 023903.5MXP.The price and lead time for 023903.5MXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 023903.5MXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





