Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 023302.5MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 023302.5MXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
023302.5MXP
| Part No | 023302.5MXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5mm x 20mm |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance: | 0.0521 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Medium |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 10kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Color: | - |
| Series: | 233 |
| Melting I²t: | 17.045 |
| Other Names: | 023302.5MXP-ND 023302.5XP 0233025MXP 23302.5 23302.5P F3632 |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CE, CSA, KC, PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 2.5A |
Introduce
We can supply 023302.5MXP , send us a request quote to request 023302.5MXP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 023302.5MXP.The price and lead time for 023302.5MXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 023302.5MXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





