Buy 0230.375HXSW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0230.375HXSW
Part No 0230.375HXSW
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE GLASS 375MA 250VAC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Package / Case:Cartridge, Non-Standard (Axial)
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Fuse Type:Cartridge, Glass
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Response Time:Slow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)