Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0224010.DRT3UP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0224010.DRT3UP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0224010.DRT3UP
| Part No | 0224010.DRT3UP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE GLASS 10A 125VAC 2AG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2AG, 5mm x 15mm (Axial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| DC Cold Resistance: | 0.0075 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 500A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm) |
| Color: | - |
| Series: | 224 |
| Melting I²t: | 116 |
| Other Names: | 0224010.DRT3P 0224010DRT3UP 224010.T3P 224010T3P |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | CE, CSA, PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 10A |
Introduce
We can supply 0224010.DRT3UP , send us a request quote to request 0224010.DRT3UP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0224010.DRT3UP.The price and lead time for 0224010.DRT3UP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0224010.DRT3UP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





