Buy 0219.400TXAP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0219.400TXAP
Part No 0219.400TXAP
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM
Data sheet
Package / Case:5mm x 20mm
Mounting Type:Holder
Packaging:Bulk
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge, Glass
DC Cold Resistance:0.535 Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Response Time:Slow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:150A
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Color:-
Series:219XA
Melting I²t:1.4
Other Names:219.400TXAP
Voltage Rating - AC:250V
Approvals:CCC, CE, CSA, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:400mA