Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 02151.25MXSSEP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 02151.25MXSSEP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
02151.25MXSSEP
| Part No | 02151.25MXSSEP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5mm x 20mm (Axial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.1074 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 1.5kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm) |
| Color: | - |
| Series: | 215 |
| Melting I²t: | 3.2 |
| Other Names: | 2151.25MXSSEP |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.25A |
Introduce
We can supply 02151.25MXSSEP , send us a request quote to request 02151.25MXSSEP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 02151.25MXSSEP.The price and lead time for 02151.25MXSSEP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 02151.25MXSSEP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 02151.25MXSSEP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 0215.125MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXEP | Littelfuse Inc. | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXEP | Littelfuse Inc. | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> |





