Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0215005.VXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0215005.VXP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0215005.VXP
| Part No | 0215005.VXP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5mm x 20mm |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.0153 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 1.5kA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Color: | - |
| Series: | 215 |
| Melting I²t: | 66.095 |
| Other Names: | 0215005VXP 215005.VXP 215005VXP |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CCC, CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 5A |
Introduce
We can supply 0215005.VXP , send us a request quote to request 0215005.VXP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0215005.VXP.The price and lead time for 0215005.VXP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0215005.VXP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 0215005.VXP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 0215.125MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.125MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.160MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.200VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXEP | Littelfuse Inc. | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.250VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXEP | Littelfuse Inc. | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.315VXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400H | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400HXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MRET1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MRGT1P | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXBP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXE | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXEP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXGP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400MXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> | |
| 0215.400TXP | Hamlin / Littelfuse | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | RFQ >> |





