Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0154003.DRT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0154003.DRT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
0154003.DRT
| Part No | 0154003.DRT |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BOARD MNT 3A 125VAC/VDC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block with Holder |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder, Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.034 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 50A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.383" L x 0.198" W x 0.150" H (9.73mm x 5.03mm x 3.81mm) |
| Color: | - |
| Series: | OMNI-BLOK® 154T |
| Melting I²t: | 20.16 |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Other Names: | 0154003.T 0154003DRT 0154003T 154003.TDR 154003T 154003TDR F1307TR R154003T |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Approvals: | PSE, UL |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 3A |
Introduce
We can supply 0154003.DRT , send us a request quote to request 0154003.DRT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0154003.DRT.The price and lead time for 0154003.DRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 0154003.DRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





